יוצרים

בסאם זועמוט
בסאם זועמוט (בערבית: بسام زعمط. 1951 –2004) היה שחקן תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה. נולד בירושלים. שיחק בעשרות הצגות בלהקת “תיאטרון החאן. בשנות ה-80 שיחק את הטבח חכים בסדרת הטלוויזיה “המסעדה הגדולה”, והפך את הדמות לדמות פולחן מקומית.
לפרטים >
יבגניה דודינה
יבגניה (ז’ניה) דודינה (נולדה ב-1964) היא שחקנית תיאטרון, טלוויזיה וקולנוע ישראלית. זוכת פרס התיאטרון לשחקנית השנה 2001 ו-2002, ומועמדת שש פעמים לפרס אופיר. סרטיה:
לפרטים >
ברוך דינר
ברוך דינר (1919 –1997) היה במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע ובמאי טלוויזיה ישראלי. ידוע בעיקר בשל סרטו “הם היו עשרה” (1960), הנחשב לאחד הסרטים החשובים בהיסטוריה של הקולנוע הישראלי.
לפרטים >
אסי דיין
“כדי לשמור על פרופיל נמוך אומר שנולדתי כבן משק לשני איכרים בנהלל”, אמר פעם אסי דיין, בנם של רות ושל השר והרמטכ”ל לשעבר משה דיין, שהיה אחד מאנשי הקולנוע הישראלים החשובים ביותר. הוא היה שחקן, במאי, תסריטאי וגם כותב שירים: הוא ביים את “החיים על פי אגפא” הנחשב לאחד מהסרטים החשובים והטוים שהופקו בישראל, אבל גם את הקומדיה הבלתי נשכחת “גבעת חלפון אינה עונה” על הגשש החיוור; הוא כתב יצירות חדות כמו “שמיכה חשמלית ושמה משה” ו”מר באום” אבל גם את “שיר הפרחה” מתוך הסרט “שלאגר”; שיחק בישראל ובחו”ל, בקולנוע ובטלויזיה (בין השאר בסדרה “בטיפול”) והוא מחזיק בשיא הזכיות בפרס אופיר (8 פרסים על בימוי, משחק ותסריט) ועל יצירתו ודמותו כ”צבר” האידיאלי כפי שנראה בסרט “הוא אלך בשדות” נכתבו ובוימו יצירות ומאמרים רבים. “היתה לי ילדות נפלאה. הייתי כאן רק 3 שנים, אבל אני מדבר על נהלל כמו על הבית…” אמר דיין, שגם נקבר ביישוב בו נולד.
לפרטים >
אפרים קישון
אפרים קישון (1924 –2005) היה סופר, סאטיריקן, מחזאי, תסריטאי, עיתונאי, פובליציסט, בעל טור, צייר ובמאי קולנוע ותיאטרון ישראלי, חתן פרס ישראל. הוא הבמאי הישראלי הראשון שסרט בבימויו היה מועמד לפרס אוסקר, וכן הישראלי הראשון שסרטים בבימויו זכו בפרס גלובוס הזהב. כתב וביים את “ארבינקא”, “סלאח שבתי”, “תעלת בלאומליך”, “השוטר אזולאי” ו”השועל בלול בתרנגולות”.
לפרטים >

נותני חסות לפרויקט

תודה מקרב לב לכל השותפים ונותני החסות שעזרו לנו לחלום וליצור את הפרויקט