מיקומים

מטולה

מועצה מקומית ומושבה בגליל העליון והיישוב הצפוני ביותר במדינת ישראל. שוכנת על גבעה בגובה 530 מטרים המשקיפה על הרי הגליל, על החרמון, על עמק החולה ועל עמק עיון ומוקפת בגבול עם לבנון ממזרח, מצפון וממערב.

לפרטים >
לוטם

לוטם הוא יישוב קהילתי וקיבוץ בגליל התחתון בתחומי מועצה אזורית משגב. היישוב ממוקם על הר חילזון, בקרבת הערים כרמיאל וסחנין. למרגלותיו נמצא נחל צלמון ונחל חילזון. בכניסה ליישוב מוקם הקרקס מהסרט "קרקס פלסטינה".

לפרטים >
ראמה

ראמה היא מועצה מקומית ערבית במחוז הצפון בישראל כ-5 קילומטרים מכרמיאל, בבקעת בית כרם (בקעת שגור) בלב הגליל. ביציאה הצפונית מהכפר צולמה הסצנה בה המילואימניק כהן ושוביו מוצאים בית ובו מקלחת וטלויזיה לראות משחק מונדיאל בסרט "גמר גביע".

לפרטים >
יער שגב

יער שגב משתרע על פני כ-10,000 דונם במערב הגליל התחתון. במקום צולם הסרט "הם היו עשרה".

לפרטים >
הר מירון

ההר הגבוה ביותר בשטח ארץ ישראל ממערב לירדן, שוכן בין צפת למעלות תרשיחא. אחד האזורים הגשומים ביותר בארץ, בממוצע יורדים בו כ-900 מילימטר גשם בשנה.

לפרטים >
נהלל

"כדי לשמור על פרופיל נמוך אומר שנולדתי כבן משק לשני איכרים בנהלל", אמר פעם אסי דיין, בנם של רות ושל השר והרמטכ"ל לשעבר משה דיין, שהיה אחד מאנשי הקולנוע הישראלים החשובים ביותר. הוא היה שחקן, במאי, תסריטאי וגם כותב שירים: הוא ביים את "החיים על פי אגפא" הנחשב לאחד מהסרטים החשובים והטוים שהופקו בישראל, אבל גם את הקומדיה הבלתי נשכחת "גבעת חלפון אינה עונה" על הגשש החיוור; הוא כתב יצירות חדות כמו "שמיכה חשמלית ושמה משה" ו"מר באום" אבל גם את "שיר הפרחה" מתוך הסרט "שלאגר"; שיחק בישראל ובחו"ל, בקולנוע ובטלויזיה (בין השאר בסדרה "בטיפול") והוא מחזיק בשיא הזכיות בפרס אופיר (8 פרסים על בימוי, משחק ותסריט) ועל יצירתו ודמותו כ"צבר" האידיאלי כפי שנראה בסרט "הוא אלך בשדות" נכתבו ובוימו יצירות ומאמרים רבים. "היתה לי ילדות נפלאה. הייתי כאן רק 3 שנים, אבל אני מדבר על נהלל כמו על הבית..." אמר דיין, שגם נקבר ביישוב בו נולד.

לפרטים >
טבריה

טבריה היא העיר היחידה השוכנת על חופי הכנרת. היא נבנתה כבר בשנת 20 לספירה וצולמו בה סרטים רבים בהם "אבא גנוב", "אביבה אהובתי", "טעות במספר", "העולם מצחיק", "להט במים, "פנתר לבן" ו"נורית". נולדו בה הבמאי שמי זרחין והבמאי והמפיק מנחם גולן.

לפרטים >
עין כמונים

עין כמונים הוא אתר ההתרחשות המרכזי של הסרט "השועל בלול התרנגולות" שכתב וביים אפרים קישון. את שם המקום המציא קישון כשהגה כפר נידח בגליל שאחראי על ייצור הכמון בישראל. החווה שהוקמה כאן ב-1979 אימצה את המצאתו של קישון והנציחה את הסרט וגיבורו הפוליטיקאי רב הפעלים אמיץ דולניקר (אותו שיחק שייקה אופיר).

לפרטים >
חוף לידו – טבריה

אחד החופים המרכזיים והמוכרים ביותר באזור הכנרת. נמצא על כביש 90 ביציאה הצפונית של טבריה אף על פי שהרחצה מותרת, החוף משרת יותר כמקום מעגנם של ספינות הלידו המשייטות באזור. בחוף צולמו חלקים רבים מתוך הסרט "אבא גנוב".

לפרטים >

נותני חסות לפרויקט

תודה מקרב לב לכל השותפים ונותני החסות שעזרו לנו לחלום וליצור את הפרויקט