שביל הקולנוע בגליל

נהלל
"כדי לשמור על פרופיל נמוך אומר שנולדתי כבן משק לשני איכרים בנהלל", אמר פעם אסי דיין, בנם של רות ושל השר והרמטכ"ל לשעבר משה דיין, שהיה אחד מאנשי הקולנוע הישראלים החשובים ביותר. הוא היה שחקן, במאי, תסריטאי וגם כותב שירים: הוא ביים את "החיים על פי אגפא" הנחשב לאחד מהסרטים החשובים והטוים שהופקו בישראל, אבל גם את הקומדיה הבלתי נשכחת "גבעת חלפון אינה עונה" על הגשש החיוור; הוא כתב יצירות חדות כמו "שמיכה חשמלית ושמה משה" ו"מר באום" אבל גם את "שיר הפרחה" מתוך הסרט "שלאגר"; שיחק בישראל ובחו"ל, בקולנוע ובטלויזיה (בין השאר בסדרה "בטיפול") והוא מחזיק בשיא הזכיות בפרס אופיר (8 פרסים על בימוי, משחק ותסריט) ועל יצירתו ודמותו כ"צבר" האידיאלי כפי שנראה בסרט "הוא אלך בשדות" נכתבו ובוימו יצירות ומאמרים רבים. "היתה לי ילדות נפלאה. הייתי כאן רק 3 שנים, אבל אני מדבר על נהלל כמו על הבית..." אמר דיין, שגם נקבר ביישוב בו נולד.
למיקום >
יער שגב
יער שגב משתרע על פני כ-10,000 דונם במערב הגליל התחתון. במקום צולם הסרט "הם היו עשרה".
למיקום >
לוטם
לוטם הוא יישוב קהילתי וקיבוץ בגליל התחתון בתחומי מועצה אזורית משגב. היישוב ממוקם על הר חילזון, בקרבת הערים כרמיאל וסחנין. למרגלותיו נמצא נחל צלמון ונחל חילזון. בכניסה ליישוב מוקם הקרקס מהסרט "קרקס פלסטינה".
למיקום >
ראמה
ראמה היא מועצה מקומית ערבית במחוז הצפון בישראל כ-5 קילומטרים מכרמיאל, בבקעת בית כרם (בקעת שגור) בלב הגליל. ביציאה הצפונית מהכפר צולמה הסצנה בה המילואימניק כהן ושוביו מוצאים בית ובו מקלחת וטלויזיה לראות משחק מונדיאל בסרט "גמר גביע".
למיקום >
הר מירון
ההר הגבוה ביותר בשטח ארץ ישראל ממערב לירדן, שוכן בין צפת למעלות תרשיחא. אחד האזורים הגשומים ביותר בארץ, בממוצע יורדים בו כ-900 מילימטר גשם בשנה.
למיקום >
עין כמונים
עין כמונים הוא אתר ההתרחשות המרכזי של הסרט "השועל בלול התרנגולות" שכתב וביים אפרים קישון. את שם המקום המציא קישון כשהגה כפר נידח בגליל שאחראי על ייצור הכמון בישראל. החווה שהוקמה כאן ב-1979 אימצה את המצאתו של קישון והנציחה את הסרט וגיבורו הפוליטיקאי רב הפעלים אמיץ דולניקר (אותו שיחק שייקה אופיר).
למיקום >
חוף לידו - טבריה
אחד החופים המרכזיים והמוכרים ביותר באזור הכנרת. נמצא על כביש 90 ביציאה הצפונית של טבריה אף על פי שהרחצה מותרת, החוף משרת יותר כמקום מעגנם של ספינות הלידו המשייטות באזור. בחוף צולמו חלקים רבים מתוך הסרט "אבא גנוב".
למיקום >

נותני חסות לפרויקט

תודה מקרב לב לכל השותפים ונותני החסות שעזרו לנו לחלום וליצור את הפרויקט